خانه / اخبار و رویدادها / رمزگشای باج‌افزار GandCrab منتشر شد

رمزگشای باج‌افزار GandCrab منتشر شد

باج­ افزار GandCrab که پیش تر توسط مرکز تخصصی آپا دانشگاه بجنورد تحلیل گردید، اولین بار در اواخر ژانویه سال جاری ظاهر شد. این باج ­افزار علاوه بر ایمیل های اسپم از طریق دو اکسپولیت کیت Rig و GrandSoft نیز منتشر می شد.

بنا بر اعلام مایکروسافت، باج­ افزار GandCrab در سال جاری سومین خانواده پرخطر باج­ افزاری را به خود اختصاص داده است. این باج افزار به گونه ای طراحی شده است که کشورهای شوروی سابق را مورد حمله قرار نمی­دهد. در حال حاضر بیشترین قربانیان این باج افزار در کشورهای برزیل، ایالات متحده، هند، اندونزی و پاکستان مشاهده شده اند.

 

رمزگشای رایگان برای قربانیان باج ­افزار GandCrab  در دسترس قرار گرفت :

کمپانی Bitdefender یک رمزگشای رایگان منتشر کرده است که به قربانیان باج­ افزار GandCrab کمک می­کند تا فایل­های آلوده شده را بدون پرداخت جریمه بازیابی نمایند. این رمزگشا از طریق پروژه­ NoMoreRansom قابل دانلود می­ باشد.

Bitdefender ادعا می­ کند که رمزگشایش برای تمام نسخه­ های شناخته شده باج ­افزار GandCrab کار می­ کند، این در صورتی است که چندین کاربر و محقق امنیتی مشکلاتی را در حین رمزگشایی گزارش کرده­ اند. اما، به یاد داشته باشید، این اولین نسخه رمزگشا است و رمزگشا ممکن است مانند هر نرم افزاری که اخیرا راه اندازی شده­ است، دارای اشکالاتی باشد. در صورت برخورد با چنین مشکلاتی، Bitdefender توصیه می­ کند که کاربران با ارائه­ اسناد رسمی با رمزگشایان باج ­افزارGandCrab  مشورت کنند و اگر آن­ها همچنان دارای مشکلاتی بودند، به طور اختیاری یک ایمیل به آدرس موجود در فایل PDF ارسال نمایند.

ابزار رمزگشا : دریافت

فرآیند رمزگشایی : پیوست

همچنین ببینید

کارگاه آموزشی باج‌افزار و روش‌های پیشگیری از اخاذی دیجیتال برگزار شد.

کارگاه آموزشی “باج‌افزار و روش‌های پیشگیری از اخاذی دیجیتال” توسط مرکز تخصصی آپا دانشگاه بجنورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.